Rady pro nákup řetězové pily

Rady pro nákup řetězové pily

První otázku, kterou byste si měli položit je, pro jaký druh práce řetězovou pilu potřebujete. Náš rozsáhlý program řetězových pil zahrnuje modely v rozsahu od profesionálních po univerzální pily a pily pro příležitostné použití nebo hobby pily.

Profesionální pily, XP a výkonné robustní pily jsou navrženy pro denní provoz a jsou určeny pro uživatele, kteří požadují to nejlepší. Pily XP jsou ty nejefektivnější pily s nejlepším výkonem v této řadě. Výkonné robustní pily poskytují uživateli nejlepší odolnost při té nejtěžší práci. Univerzální pily jsou konstruovány pro běžné, nenáročné používání při různých situacích. Ve většině případů mají stejnou základní konstrukci jako profesionální pily. Pily pro příležitostné použití a hobby pily jsou navrženy pro ty, kdo používají pilu pouze příležitostně a dávají přednost snadnému zacházení před extrémním výkonem.

Co byste měli mít na paměti při nákupu řetězové pily:

  • Při práci s pilou používejte správnou techniku, tak bude vaše práce mnohem bezpečnější a snazší.
  • Vždy používejte schválené osobní ochrané prostředky jako ochranné kalhoty, bezpečnostní obuv, přilbu s ochranou obličeje, chrániče sluchu a rukavice.
  • Pokud nejste příliš zkušení, lehká pila se ovládá vždy snadněji.
  • Ergonomická konstrukce a design. Nízká hladina vibrací v rukojetích, úzké a dobře vyvážené tělo pily jsou vždy vítané vlastnosti, i když pilu používáte jen čas od času. Dobrá ergonomie může být stejně důležitá jako nízká hmotnost.
  • Účinná ochrana proti zpětnému vrhu je předepsaný ochranný prvek ve většině zemí. Věnujte také pozornost malým detailům jako např. jak je snadné vyměnit šroub zachycovače řetězu, který se zlomil, a jak jsou přístupné ovládací prvky.
  • Jsou údržba a servis pily snadné? Snadný přístup ke vzduchovému filtru a zapalovací svíčce a snadné napínání řetězu ušetří čas a práci.
  • Vaše pila ocení pravidelný servis provedený kvalifikovaným profesionálem.